دسته بندی اخبار

اطلاعیه ها
مقالات صنایع غذایی
اخبار ،انـجـمـن صـنـایـع غـذایـی، دارویـــی و بــهــداشــتــی
کد مطلب : 577  |   تعداد بازدیدها: 417    منبع / نویسنده مطلب: مدیرسایت انجمن

 

دکتر یونس ژائله از شکایت صنایع استان علیه صدا و سیما به مدعی العموم خبر داد

دکتر یونس ژائله از شکایت صنایع استان علیه صدا و سیما به مدعی العموم خبر داد


به گزارش روابط عمومی اتاق تبریز به نقل از نصر،  یونس ژائله امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نصر مطرح کرد: متاسفانه برخی اوقات اظهار نظرهایی بدون پایه و اساس در صدا و سیما مطرح می شود که دارای ارزش نیست وتنها موجب تشویش اذهان عمومی می شود.
وی افزود: موضوع شیر با سلامت جامعه ارتباط مستقیم دارد بنابراین این موضوع باید با نگاه علمی و منطقی بررسی شود نه بر اساس اظهارنظرهای شخصی که هم مردم را نگران می کند  و هم به شرکت های تولیدی و صنایع ضربه می زند.
رئیس انجمن صنایع غذایی آذربایجان شرقی اظهار داشت: ادعای عرضه شیرهای پاستوریزه آلوده به سم آفلاتوکسین در کشور و نام بردن آذربایجان شرقی با آمار نسبتا  بالا آن هم در یک برنامه زنده تلوزیونی  نه تنها موجی از نگرانی ها را در خانواده ها ایجاد کرد بلکه اعتراض بسیاری از فعالان صنایع غذایی به ویژه صنعت لبنیات کشور را به همراه داشته است .
وی ادامه داد: ادعای وجود میزان غیر مجاز آفلاتوکسین در شیرهای پاستوریزه را کذب محض بوده و علیه اظهارات غیر کارشناسی در صدا و سیما اعلام جرم کرده ایم ومستندات این موضوع را نیز به مراجع قضایی ارایه می دهیم.
ژائله در ادامه افزود: اکنون بر اساس استاندارد کدکس (استاندارد بین المللی در حوزه ی لبنیات ) میزان آفلاتوکسین در شیر ایران از حد استاندارد های بین المللی بسیار پایین است و جای هیچ نگرانی نیست.
وی در خصوص وجود دستگاهای نظارتی در استان اذهان داشت :  از آنجایی که در آذربایجان شرقی تعداد گاوداری های سنتی تعدادشان کمتر از گاوداری های صنعتی است پس در این صوررت احتمال تولید شیر آفلاتوکسین صفر و کاملا کنترل شده و بروز چنین مشکلاتی بسیار اندک است و دستگاه های نظارتی بر اساس یک نظام و سیستم بسیار منظم بر عملکرد واحدهای تولیدی نظارت دارند.
ژائله تاکید کرد: صدا و سیما با پول بیت المال اداره می شود و باید برای مردم کار کند این در حالی است که اخبار آن موجی از ناامیدی و یاس را بین مردم رواج می دهد.
رئیس اتاق بازرگانی تبریز خاطرنشان کرد: واحدهای صنایع غذایی استان به دنبال رسانه ای شدن و مطرح شدن وجود قرص در کیک بیش از ۴۰ درصد با آسیب جدی مواجه شدند که باید اذعان داشت عامل اصلی این موضوع رسانه ای شدن و پخش تصاویر و ویدئوهای مربوطه از صدا وسیما بود که مردم به آن استناد کردند و در شبکه های اجتماعی نیز موج سنگینی ایجاد شد.
 وی گفت: جاسازی قرص در کیک و بیسکویت یک اقدام خرابکارانه علیه امنیت روانی مردم و صنایع غذایی کشور بود که رسانه ملی نیز با انتشار این اخبار بر این قضیه دامن زد.
رئیس انجمن صنایع غذایی آذربایجان شرقی در پاسخ به این سئوال خبرنگار نصر که به نظرتان دلیل این نوع حرکت های صدا و سیما چیست ؟ اذعان داشت: متاسفانه در فضای رقابتی موجود بین برندهای مختلف شاهد حرکت های غیراخلاقی و غیر حرفه ای از سوی صدا و سیما هستیم؛ قراردادهای خاصی با برخی برندهای مختلف منعقد می شود و شرط ضمنی قراردادها هم درصد از فروش مدنظر قرار می گیرد از این حیث تمام تلاش رسانه ملی می شود حمایت های بی دریغ از آن برند ولی سئوال این است که آیا نباید نگاهی فراگیر نسبت به صنایع کشور داشته باشیم و با حمایت از یک برند خاص زمینه خدشه وارد کردن به سایر برندها را فراهم نکنیم اتفاقی که هم اکنون می افتد.
وی ادامه داد:  در گزارش غیرمستند اخیر صدا و سیما نیز میزان آلودگی استان خراسان رضوی ۵ درصد و استان آذربایجان شرقی ۶۲ درصد ذکر شد که همگی در راستای حمایت از یک برند خاص است.
وی در پایان اذعان داشت: یک سئوال اساسی دیگر از صدا و سیما اینکه افرادی که به عنوان کارشناس در مورد اینگونه مسایل اظهار نظر می کنند آیا متولی اداره نظارت بر مواد غذایی یا اداره استاندارد یا دامپزشکی می باشند که اینگونه موضوعات غیر مستند را رسانه ای می کنند.
گزارش نصر می افزاید، اظهارات اخیر " بهادر حاجی محمدی " که بازرس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران معرفی شد ، در برنامه " سلام صبح بخیر "  شبکه ۳ سیما که مدعی شد شیرهای پاستوریزه‌ای که از سوپرمارکت‌ها تهیه می‌شود مقدار زیادی آلودگی به سم افلاتوکسین دارند. سمی که به منجر به سرطان کبد می‌شود. موجی از نگرانی در جامعه ایجاد کرده است این در حالی است که مسئولان مربوطه در استان و شخص استاندار آذربایجان شرقی با کذب خواندن این موضوع مطرح شدن آن را ضربه وارد کردن به صنایع فعال استان خواند.
Share نسخه مخصوص چاپ
ورود به سایت


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟