دسته بندی اخبار

اطلاعیه ها
مقالات صنایع غذایی
اخبار ،انـجـمـن صـنـایـع غـذایـی، دارویـــی و بــهــداشــتــی
کد مطلب : 572  |   تعداد بازدیدها: 1522    منبع / نویسنده مطلب: مدیرسایت انجمن

 

موضوع هم اندیشی و ارائه راهکارها جهت مقابله با هجمه اخیر در صنعت کیک استان با سازمان های نظارتی و اط

موضوع هم اندیشی و ارائه راهکارها جهت مقابله با هجمه اخیر در صنعت کیک استان با سازمان های نظارتی و اطلاعاتی و دادگستری


موضوع هم اندیشی و ارائه راهکارها جهت مقابله با هجمه اخیر در صنعت کیک استان با سازمان های نظارتی و اطلاعاتی و دادگستری

تاریخ : 7/10/98

ساعت شروع جلسه :  16:30

محل : سازمان صمت بلوار 29 بهمن

با توجه به مشکلات پیش آمده در خصوص کیک های تولیدی صنایع غذایی استان جلسه ای به دعوت سازمان صمت و با حضور رئیس محترم انجمن صنایع غذایی استان جناب آقای ژائله و دبیر محترم انجمن صنایع غذایی استان جناب آقای دکتر جعفری و اعضا محترم تولید کننده کیک انجمن صنایع غذایی استان و نیز سازمانهای وابسته به صنعت غذا و ریاست محترم سازمان صمت ، مدیر کل استاندارد ، معاونت سیاسی و امنیتی ، اطلاعات ، پلیس امنیت نیروی انتظامی ، ریاست شرکتهای پخش مواد غذایی برگزار گردید .

در این جلسه جناب آقای ژائله از تمامی سازمانها درخواست وحدت رویه در چنین مواردی داشته و بیان کردند که همانطور که همگی مطمئناٌ می دانیم امکان اینکه در فرآیند تولید این اتفاق افتاده و قرص به کیک اضافه شده باشد ، غیر ممکن است ولی برخوردی که در برخی استانها با تولیدکنندگان شد شایسته مقام سربازان اقتصادی نبوده و با تصمیمات عجولانه و انتشار بیش از حد آن در فضای مجازی ضربه ای قوی به پیکر صنعت کیک  استان وارد آمده و تا 30 درصد از تولید کیک استان کاهش پیدا کرده است .

آقای دکتر جعفری دبیر محترم انجمن صنایع غذایی استان یادآور شدند که تحلیل وارونه از واقعیت و نداشتن علم کافی گزارش گران و کسانیکه تولید محتوای خبر در این زمینه نموده و آنرا نشر داده اند  از مهمترین عواملی بود که  به این صنعت ضربه زده و باعث کاهش تولید کیک در روزهای اخیر شده است .

ایشان از همه سازمانها درخواست کردند که با علم براینکه احتمال این کار در خط تولید صفر است سر منشائ و نشر دهنده این اطلاعات را ردیابی و از انتشار اخبار مانند آن در آینده جلوگیری شود و از واحدهای قضایی درخواست نمودند که کارشناسی تر با این جریان برخورد نمایند ، ایشان ضمن تقدیر و تشکر از معاونت غذا و دارو و اداره استاندارد در این امر از سایر سازمانها درخواست نمودند تا با برخوردهای شتابزده و غیرکارشناسی و بدون تبادل نظر با کارشناسان باعث شعله ور شدن این امر نگشته و و با درایت بیش از بیش تولید استان را حمایت نمایند . ایشان با توجه به حساس بودن و اهمیت این موضوع درخواست مطرح شدن آن در شورای تامین با ریاست استاندار شدند ، چون این موضوع از ابعاد سیاسی ، اقتصادی ، امنیتی و اجتماعی تمام لایه های جامعه را تحت تاثیر قرار داده است .

جناب آقای سلیمانزاده از شروع جریان اخاذی در پیامد این جریان خبر داده و بیان کردند سودجویان جهت سوء استفاده از موقعیت با معیوب خواندن کیک های تولیدی از استرداد مبلغ آن متاسفانه سرباز می زنند .

جناب آقای پرویز بیوک نیز به سازمان یافته بودن این موضوع اشاره و از شروع موج های بعد از این جریان خبر داده و فرمودند که موج اول پخش این فیلمها در فضای مجازی موج دوم کاهش تولید محصول در کارخانجات موج سوم اخاذی افراد سود جو می باشد .

جناب آقای نظری از سازمانهای قضایی درخواست کردند که قبل از اینکه انباری پلمپ و یا مدیری بازخواست شود از کارشناسان امر نظرخواهی و مشورت نمایند و نیز با توجه به کاهش موج ها در فضای مجازی و فراموش شدن آن از اذهان عمومی درخواست نمودند تا به کمرنگ شدن این موضوع و پاک شدن آن از اذهان کمک شود .

جناب آقای وطندوست درخواست برخورد قوی و پیدا کردن سرمنشا این اتفاقات را نموده و بیان کردند که با نشر این اتفاق در فضای مجازی و دست به دست شدن آن این موضوع پر رنگ شد درحالیکه نیروهای امنیتی باید از ابتدا از باز نشر آن جلوگیری می نمودند . 

 

جلسه با سخنانی از جمع حاضرین در این طیف به پایان رسید .

 

 

 

 

Share نسخه مخصوص چاپ
ورود به سایت


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟