دسته بندی اخبار

اطلاعیه ها
مقالات صنایع غذایی
اخبار ،انـجـمـن صـنـایـع غـذایـی، دارویـــی و بــهــداشــتــی
کد مطلب : 533  |   تعداد بازدیدها: 1152    منبع / نویسنده مطلب: مدیرسایت انجمن

 

حجتی: صنایع تبدیلی حلقه مفقوده زنجیره تولید است

حجتی: صنایع تبدیلی حلقه مفقوده زنجیره تولید است


محمود حجتی روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان بروجن افزود: با ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی ارزش افزوده بخش کشاورزی تا چندین برابر افزایش می یابد.
وی همچنین با تاکید بر اجرای طرح مزرعه تا سفره تصریح کرد: تلاش می شود در این طرح با نظارت و کنترل جدی بر فرآیند تولید و سلامت محصولات کشاورزی، زنجیره امنیت غذایی مردم از مزرعه تا سفره تضمین شود.
حجتی ادامه داد: اقتصادی کشاورزی در کشور نیاز به نگرش نو در زنجیره مزرعه تا سفره دارد و در این خصوص نیازمند همراهی بخش خصوصی هستیم، ضمن آنکه دولت در حوزه واگذاری زمین، ارائه تسهیلات و موافقت اصولی طرح ها آمادگی لازم دارد.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین به خشکسالی های یک دهه اخیر در کشور و تاثیر آن بر بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: هرچند با چالش های بزرگی در این حوزه مواجه هستیم اما در تلاشیم تا با مدیریت این چالش ها، زمینه خودکفایی کشور در محصولاتی نظیر شکر را فراهم کنیم.
وی توسعه کشت گیاهان دارویی را از دیگر اولویت های این وزارتخانه دانست و اظهار داشت: کشت گیاهان دارویی با توجه به شرایط آب و هوایی، ارزش افزوده و کشت اقتصادی آن می تواند بهترین گزینه برای توسعه بخش کشاورزی باشد.
فرماندار شهرستان بروجن نیز در این نشست با اشاره به پیامدهای خشکسالی بر حوزه کشاورزی این شهرستان افزود: طی یک دهه خشکسالی 30 درصد کل اراضی کشاورزی بالغ بر 8 هزار هکتار از اراضی شهرستان از چرخه تولید خارج شده است.
در این نشست همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان به بررسی مشکلات و مطالبات حوزه کشاورزی پرداختند و خواستار رفع این مشکلات شدند.
نماینده کشاورزان استان نیز، بیمه کشاورزی، تسهیلات بانکی معوق شده، همکاری نکردن بانک ها و مشکلاتی در حوزه صادرات را از مهمترین مشکلات خود عنوان کردند.
با حضور وزیر جهاد کشاورزی عملیات اجرایی 2 طرح کشاورزی از جمله کشت و صنعت گیاهان دارویی و مجتمع گلخانه ای شاخه بریده در شهرستان بروجن با اشتغالزایی 110 نفر آغاز شد.
همچنین محمود حجتی در سفر یک روزه به چهارمحال و بختیاری از خط انتقال آبدوراهان بروجن دیدن کرد.
شهرستان بروجن در 60 کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است.

 

 

فودنا

Share نسخه مخصوص چاپ
ورود به سایت


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟